8 sierpnia w Zaciszu Leśnym odbył się Bieg Doliną Symsarny z okazji Dni Lidzbarka Warmińskiego. Organizatorami i fundatorami nagród byli: Gmina Miejska Lidzbark Warmiński, Klub Biegacza Lidzbark Warmiński, Ośrodek Sportu i Rekreacji. Do startu zgłosiło się siedmioro dzieci, cztery panie i ośmiu panów. W ciężkich warunkach przy wysokiej temperaturze, uczestnicy pokazali sportowe zacięcie i dzielnie pokonali wyznaczoną trasę. W kat. 5-8 lat wśród chłopców zwyciężył Staś Rosiński czas 55:61 przed Tymkiem Szczebiotem czas 56:75. W kat. dziewcząt 9-12 lat zwyciężyła Anna Grażul 43:35 przed Alicją Białczak 44:05, trzecia była Nikola Mazuro 44:32 a stawkę zamknęła Nikola Rożnowska. Wśród chłopców 9-12 lat samotnym zwycięzcą został Konrad Rakowski 49:56. W kat. kobiet klasyfikacja przedstawia się następująco: 1 miejsce Paula Sadowska 34:20, 2 miejsce Bogusia Przyjacielska 34:43, 3 miejsce Marzena Bajc 35:01, stawkę zamknęłą Stanisłąwa Wrześniewska 44:04. Wśród mężczyzn zwyciężył Rafał Olkowski 23:30, drugi był Jerzy Wiśniowski 23:37, a trzeci Paweł Olszański 24:06. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe statuetki i nagrody rzeczowe.