🏃🏃‍♀️,,𝐊𝐄𝐓𝐑𝐙𝐘𝐍́𝐒𝐊𝐈 𝐊𝐈𝐋𝐎𝐌𝐄𝐓𝐑 “🏃‍♀️🏃‍♂️
Coraz więcej biegaczy chce przebiec “Kętrzyński Kilometr”.
Podczas drugich tegorocznych zawodów Kętrzyńskiej Ligi Biegowej, rozgrywanych we środę 29 maja 2024r. na starcie stanęło w sumie 149 osób. 🏃‍♀️🏃🏃‍♂️
Sportową część wydarzenia zakończyło seria ośmiu biegów głównych na dystansie kilometra.
W koronnej konkurencji wystartowało 49 zawodniczek i zawodników.
Zwycięzcą został 𝗞𝗥𝗭𝗬𝗦𝗭𝗧𝗢𝗙 𝗚Ł𝗔̨𝗕 OSiR Lidzbark Warmiński , który z czasem 2:44,31 mocno zbliżył się do aktualnego rekordu Marcina Ambroziaka – 2:44,07.
Drugie miejsce zajął 𝗥𝗔𝗙𝗔Ł 𝗢𝗟𝗞𝗢𝗪𝗦𝗞𝗜 reprezentujący ten sam klub co triumfator, a trzeci czas “wykręcił” stały bywalec kętrzyńskich zawodów – mrągowianin Rafał Syczew.
Medale dla uczestników oraz statuetki za zajęcie trzech pierwszych miejsc wręczył Burmistrz Kętrzyna Karol Lizurej.
Kolejny ” Kętrzyński Kilometr” już 27 czerwca. Organizatorami Kętrzyńskiej Ligi Biegowej są MOSiR- Kętrzyn oraz Fundacja Drużyna ML