Lidzbark Warmiński gospodarzem finałowej edycji Milko Mazury MTB
Milko Mazury MTB 2023 – największy cykl kolarstwa górskiego w północno-wschodniej Polsce – zbliża się do końca. Po ośmiu emocjonujących edycjach nadszedł czas na wielki finał, który odbędzie się w Lidzbarku Warmińskim! Wyścigi w formule cross-cuntry organizowane przez Stowarzyszenie Luz Grupa zaplanowano na niedzielę, 17 września.
Miasteczko Sportowe z Biurem Zawodów znajdzie się przy Uzdrowisku Lidzbark Warmiński, obok nowo wybudowanego Pawilonu Zdrowia. Runda ma długość 7 km. Zawodnicy będą rywalizować na czterech dystansach: Pro, Expert, Hobby i Fun. Trasa wyścigów to prawdziwe cross-country z interwałowym charakterem i kilkoma ciekawymi sekcjami technicznymi. Na trasie nie zabraknie singletracków, krętych zjazdów i podjazdów. To idealna propozycja na zakończenie intensywnego sezonu startów.
Młodzi adepci szkółek kolarskich będą mogli wziąć udział w wyścigach Nickelodeon Race – Liga Szkółek Kolarskich, a najmłodsi kolarze w Łaciate Junior Strider Racing. Wyścigi są dostosowane do grup wiekowych. Udział w obu wyścigach jest bezpłatny, wystarczy zgłosić chęć udziału poprzez wypełnienie formularza zgłoszeń w formie elektronicznej na stronie organizatora lub pisemnie na miejscu w miasteczku wyścigu.
Jako że edycja w Lidzbarku Warmińskim kończy tegoroczny sezon ścigania, odbędzie się również rozdanie nagród w klasyfikacji generalnej, zarówno indywidualnej, jak i drużynowej. Poznamy zwycięzców w wyścigach PRO, Expert, Hobby i Electofun Ebike Race oraz FUN. W Klasyfikacji Drużynowej zdecydowanie prowadzi Kwidzyński Klub Kolarski – Dziki Team Kwidzyn, przed Szprycha Giżycko i KK Załuski Team.
Więcej informacji na stronie organizatora: https://www.mazurymtb.pl/aktualnosci