28 maja na fosie przy zamku odbyły się zawody spinningowe dla dorosłych w kategoriach szczupak i okoń. Udział w zawodach wzięło 17 uczestników. Pogoda nie była zbyt łaskawa, ale dla prawdziwych wędkarzy nie ma złej 🙂 Złowionych sztuk drapieżników było dużo więcej lecz wszystkie niewymiarowe ryby musiały być wypuszczane i nie były liczone do klasyfikacji. Na bieżąco ważono i mierzono złapane sztuki i zapisywano wyniki. Po kilku godzinach można było podsumować zmagania wędkarzy.

W kategorii okoń zwyciężył Serhii Slobodianiuk – 3 szt. z czego największy 270 gram i 30 cm, drugie miejsce Marek Naumczyk – 1 szt. 230 gram i 24 cm. Pozostała dwójka zawodników nie złowiła wymiarowych ryb.

W kategorii szczupak zwycięzcą został Łukasz Piotrowicz – waga 4,13 kg i 84 cm, drugie miejsce Sebastian Pietrak – waga 2,98 kg i 77 cm, trzecie miejsce Marcin Budziński – waga 2,13 kg i 75 cm. Jeszcze jednemu zawodnikowi udało się złowić wymiarową sztukę, był to Kacper Drężek – waga 0,79 kg i 50 cm. Pozostałym szczęście nie dopisało.

Zwycięzcy odebrali puchary i nagrody rzeczowe.

Zapraszamy na kolejną udaną imprezę.